V sfére podnikania je mnoho faktorov, ktoré pôsobia odstrašujúco pre ašpirujúcich podnikateľov a pre každého, kto by si možno aj chcel zarábať sám na seba, no zdá sa to ako mission impossible. Je pravda, že pri zakladaní firmy sa človek nevyhne úradom, papierovačkám a pravdepodobne ani nedorozumeniam a menším, či väčším problémom. Nikto sa predsa nenarodil s daňovými zákonmi v hlave a treba uznať, že aj keď je internet úžasné miesto plné tipov a rád, niekedy je jeho používanie v súvislosti s podnikaním skôr na škodu. Čo keby ste ale vedeli o možnosti, ako počiatočné zmätky a niekoľko hodinové čakania v radoch na úradoch obísť? Môžeme sa totiž stretnúť aj s takzvanou ready-made firmou na predaj a keď sa pre ňu rozhodnete, môžete hneď začať podnikať. Ako to funguje?

kancelária

V prvom rade treba povedať, že firmu si nemusíte zakladať sami tak povediac od podlahy. Firmu si môžete aj kúpiť a na základe toho, či si vyberiete spomínanú ready-made firmu, alebo spoločnosť s históriou, si viete rýchlo zariadiť začiatok vášho podnikania.

Ready-made firmy sú firmy, ktoré boli vytvorené len za účelom predaja. Znamená to, že takáto firma nikdy nevykonávala žiadnu podnikateľskú činnosť a tým pádom sa pri jej kúpe nemusíte obávať skrytých hrozieb, alebo poplatkov. Výhodou však je, že takáto firma má už vybavené všetky náležitosti, kvôli ktorým by ste za iných okolností strávili nemálo času čakaním v radoch na rôznych úradoch. Je totiž už zapísaná v obchodnom registri, má svoje IČO aj DIČ a tak isto má v plnej miere splatené imanie, čo znamená, že je pripravená na okamžitý začiatok vášho podnikania.

porada

Na druhej strane sú na predaj aj firmy s históriou, ktoré nie sú o nič horšou voľbou. Rozdiel je však v tom, ako aj samotný názov napovedá, že majú už za sebou nejakú históriu podnikateľskej aktivity. Ani v tomto prípade sa však nemusíte báť skrytých hrozieb, pretože takéto firmy musia mať pred predajom vysporiadané všetko po právnej aj účtovnej stránke rovnako ako aj svoje záväzky a pohľadávky.

Similar Posts