Vývoj telefónov napreduje od svojho počiatku takou neuveriteľnou rýchlosťou, že mladšie ročníky si klasické tlačidlové telefóny už ani nepamätajú alebo ich poznajú akurát tak z obrázkov, prípadne ak majú rodinní príslušníci nejaký zaprášený schovaný v skrinke, tak sa len čudujú a krútia hlavou ako sa také niečo mohlo označovať za telefón. V dnešnej dobe preplnenej inteligentnými zariadeniami sa im ani nečudujeme.

mobilny telefon

Počuli ste už o najnovšom výskume, ktorý sa týka práve mobilov – teda konkrétne ich nabíjania? Zdá sa, že doba a výskum ide naozaj dopredu, ale zrejme nejakým zvláštnym smerom. Najnovší výskum, ktorému sa venovala skupina vedeckých odborníkov z Veľkej Británie nás smeruje k tomu, že klasickým nabíjačkám a káblovému nabíjaniu už nadobro odzvonilo. V dobe autonabíjačiek, power bánk a bluetooth nabíjačiek prišli s naozaj zvláštnym nápadom – telefón si budeme môcť nabiť aj vlastným močom. Dobre vidíte, močom. Ich výskum hovorí o tom, že na nabitie batérie smartfónu sú potrebné približne štyri litre moču. To im stačilo na to, aby sa smartfón za šesť hodín nabil do takej miery, aby sa s ním tri hodiny dalo robiť to najzákladnejšie – telefonovať.

telefon powerbanka

Tento vedecký objav prebehol na jednom zo smartfónov od spoločnosti Samsung, typ neuviedli. Ako to vedci zistili? Prišli na to, že aj z moču sa dá vytvoriť energia. Moč obsahuje amoniak, a ten je potrebný na rozklad cukru. A pri rozklade cukru sa uvoľňuje energia, ktorá sa využiť na nabitie telefónu. Je pritom ale dôležité, aby bol moč so smartfónom v neustálom kontakte. Títo odborníci naozaj veria, že to bude časom využiteľné aj v praxi. Je pre nich dôležité najmä to, že moč je plnohodnotne recyklovateľný a nejedná sa o „nedostatkový tovar“. Tak sme zvedaví, kam až tento výskum zájde a akým spôsobom ho ešte budú vylepšovať, nechajme sa prekvapiť.

Similar Posts