Ja, ako osoba, ktorá malá tú česť, mať kŕčové žily, sa často stretávam s otázkou, kedy je ten správny čas na ich odstránenie. Neprevádzkujem žiadnu poradňu ani nič podobné, ale mám pomerne veľa známych, ktorí majú tento problém tiež. Myslím si, že kŕčové žily sa tak trošku stávajú akýmsi civilizačným ochorením. Vráťme sa však k tomu, kedy si nechať žily odstrániť. Ľudia nebláznite! Ja, síce ako laik, vám môžem zodpovedne povedať, že okamžite potom, ako vám ich diagnostikujú.Noha vo farebných nohaviciach a topánke.jpg

Čím skôr, tým lepšie

Odstránenie metliciek na nohach trvá menej ako dvadsať minút, je bezpečné a bezbolestné. Ak by ste to náhodou nevedeli, tak metličky, sú prvým štádiom kŕčových žíl. Prevažne ženy, si ich nechávajú odstrániť kvôli estetickej stránke, no v podstate ani nevedia, ako dobre robia. Ak si necháte žily odstrániť v tomto štádiu, urobíte pre svoje zdravie naozaj najviac. Ak by ste sa však ocitli v situácii, že vám kŕčové žily diagnostikovali až v neskoršom štádiu, taktiež nečakajte ani chvíľku a okamžite bežte na zákrok.

Nemajte strach z odstránenia kŕčových žíl

Odstránenie kŕčových žíl nie je nič hrozné. Všetko, čo potrebujete vedieť, sa dá v podstate zhrnúť do niekoľkých základných bodov.

  • Obyčajné chirurgické odstránenie kŕčových žíl vám uhradí zdravotná poisťovňa.
  • Ak by ste sa rozhodli pre takzvané miniinvazívne spôsoby odstránenie žíl (laser, biologické lepidlo atď.), zákrok si budete musieť uhradiť sami. výhodou je, že nepotrebujete narkózu a na nohách nebudete jazvy, len malý vpich.

Špinavé detské bosé chodidlá.jpg

  • Všetky miniinvazívne zákroky musí lekár vykonávať pod sonografickou kontrolou (ultrazvuk).
  • Nie každý človek, ktorý má kŕčové žily, musí nevyhnutne podstúpiť ich odstránenie. Na to, aby ste vedel, ako ste na tom vy, musíte podstúpiť odborné vyšetrenie pomocou ultrazvuku.
  • Pre každého je vyhovujúci iný spôsob zákroku. Preto si nájdite kliniku, kde vykonávajú všetky typy. Inak môžete byť dotlačení do niečoho, do čoho nechcete.
  • Žily s nechajte odstrániť len na certifikovanej klinike.

Similar Posts