Najnovšie vedecké výskumy podmienili výrobu špecializovaných probiotík, zameriavajúce sa na probiotické kmene, ktoré sú zacielené na špecifické problémy. Hovoríme o Natures Aid, špecializovanom probiotickom rade, ktorý ak sa skombinuje s niektorými vybranými nutrientami dokáže podporiť zdravé fungovanie našej črevnej mikroflóry.

musli, ovocie

Výskumom mikrobiálneho sveta sa zaoberajú vedci, ktorých výsledky nám poskytujú informácie o dôležitosti baktérii v našom tráviacom trakte. Bez zdravej mikroflóry v črevách nie je možné udržať zdravie človeka, ich dôležitosť pre celý náš organizmus je neodškriepiteľná.

Okrem trávenia majú baktérie vplyv aj na iné oblasti:

-ochraňujú pred vonkajšími nástrahami

-majú podpornú funkciu pri udržaní zdravej pokožky a pleti

-udržiavajú hmotnosť

-podporujú vylučovanie

-majú vplyv na intímne zdravie

-regulujú fungovanie mozgu, vplývajú na náladu či pamäť

-ovplyvňujú imunitný systém

-produkciou metabolitov pomáhajú zdravému tráveniu

Probiotiká sú látky, ktoré v tráviacom systéme podporujú množenie dobrých baktérií, ktoré sú pre nás prospešné. V čase, keď užívame antibiotiká, je žiaduce užívanie probiotík vo zvýšenej miere, aby sme ochránili tie dobré baktérie, ktoré sa užívaním antibiotík likvidujú. Dĺžka užívania probiotík po skončení liečby je ešte minimálne dva týždne a má aj svoje zásady, napríklad fakt, že probiotiká by sa mali užívať až 3 hodiny po užití antibiotík. Vedci však mysleli aj na probiotika bez laktózy ľudí, ktorí majú intoleranciu na laktózu a uviedli na trh bezlaktózové probiotiká. Ceny sú prístupné, aj keď pri rozličných kategóriách sa líšia.

creva

Zdravie máme len jedno a iba človek, ktorý nemá žiadne zdravotné ťažkosti dokáže fungovať naplno a žiť intenzívne, tešiť sa z každého nového dňa a vychutnávať si všetko, čo nám život ponúka. Myslite na to, ak budete v najbližšom čase niečo konzumovať, vyberajte s rozumom.

Similar Posts