Chcete posunúť váš interiér na iný level? Vyťažiť z vašich priestorov maximálny efekt, čo sa týka ich štýlu, estetiky, ale aj funkčnosti? Možno máte určité predstavy, ako by takáto pozitívna zmena alebo zariaďovanie mohlo vyzerať, no pre tých, čo majú pochybnosti a ocenili by odbornú radu, je tu interiérový architekt. Táto druhá možnosť je stávkou na istotu a ideálom pre tých, ktorým skutočne záleží na tom, aby boli ich interiérový priestory tip-top.

bývanie, interiér

Povedzme, že ako bežný laik si s tým chcete poradiť sami a nechcete si objednávať žiadne služby navyše. V takom prípade samozrejme musíte mať dostatočnú znalosť o štýloch bývania, o viacerých trendoch v bývaní a mať k tomu určite aj v istej miere vrodený cit. Cit pre estetiku a dokonalosť. Následne si budete pomáhať rôznymi magazínmi o bývaní a využiť k tomu môžete aj internet, či už navštívite konkrétne weby dizajnérov alebo diskusné fóra- kde možno načerpáte ďalšie rady (no pravdepodobne od ďalších laikov).

  • Zatiaľ to vyzerá ako dosť zabraného času navyše a žiadny viditeľnejší posun v tom ešte nevidíme.

So skúseným dizajnérom tieto starosti odpadajú, od začiatku by ste mali vedieť, na čom ste. Ide o to, že dobrý bytový dizajnér by si mal zobrať k srdcu vaše predstavy a následne zapojiť svoje profesionálne znalosti, aby vedel tieto predstavy premeniť na realitu- ale s funkčnými základmi.

  • Teda treba rátať s tým, že laické predstavy môžu byť utopické a potrebujú odborne doladiť.

plán, architekt

Majte ale na pamäti, že mnohí z týchto profesionálov majú svoj vlastný špecifický architektonický štýl. Je tak veľkou výhodou, ak si vyberiete takého, ktorého štýl a realizované projekty (portfólio viditeľné na jeho webe) sú vám sympatické a približne odrážajú vaše predstavy. V takom prípade totiž vie byť spolupráca o dosť jednoduchšia.

Similar Posts