Tie dnešné elektro produkty už myslia okrem výkonu aj na šetrenie elektrickej energie. Ale stále nájdeme aj tie, ktoré si naopak, pýtajú veľký odber. Preto si to musíme rozpísať podrobnejšie a nájsť cestu, ako využívať kvalitné a výkonné spotrebiče, ktoré si však pri zapnutí i aktivite pýtajú menší odber elektriny. Inak skvelé rady sa môžete dočítať aj touto cestou
muž a žárovky
Tá dnešná elektronika je super, inovatívna, no pritom nie je až taká drahá. Elektro tovar klesá každým rokom cenovo nadol. Takže môžeme ho kúpiť za prijateľnú cenu, pričom je šetrný k peniazom za platbu elektrickej energie. Tento nový elektro tovar si pri zapnutí pýta menší odber, takisto ako aj na svoju prevádzku. Takže v konečnom dôsledku, ak po roku sčítame účty za elektrinu, pomaličky šetríme. Máme výkonnejší i šetrnejší tovar. Paráda!
tanec a světlo
Sú však aj výnimky. Taký mixér, rýchlovarná kanvica, tie „zožerú“ veľa stále. Čím majú silnejší a rýchlejší výkon, tým aj viac spotrebujú. To je taký, žiaľ, nemenný patent. Našťastie, tieto spotrebiče máme pustené len chvíľu. Inak by sme zbankrotovali. Ak sa Vám zdá, že za elektrinu platíte v poslednej dobe akosi veľa, zrejme často využívate tieto produkty, na vine môže byť aj vysávač a skrátka spotrebiče, ktoré sú hlučné a vyžadujú silný odber. Problém býval aj v halogénových žiarovkách. K rozžiareniu takého vlákna bola nutná veľká spotreba. Dnes, kedy máme na výber svietidlá LED, nad tým už len neveriacky krútime hlavou a chytáme sa za čelo, koľko elektrickej energie sme zbytočne premrhali.
Kľudné svedomie môžete mať, ak používate notebook, tablet, smartfón, MP3/MP4 prehrávač, LCD TV a tovar podobného typu. Ten si pýta minimum odberu. Sú vyrábané štýlom, kedy míňajú minimum energie. Mohli ste si všimnúť, že napríklad aj notebook už nie je taký hlučný, ako bývali staré počítače. Takisto je vyrobený týmto novším štýlom, kedy potrebuje len slabučký odber.