Vkročte dopredu
Spomínate si na svoj prvý deň v práci alebo prvýkrát, keď ste riadili auto? Boli ste nervózni, že? Ale pozrite sa, ako dobre to dopadlo. Investovanie sa od toho nelíši – ide len o prvý krok.
Nebojte sa investovať do podielových fondov jednoducho preto, lebo si nie ste istí, ako s to funguje.

zisk

Nemali by ste sa spoliehať ani na ostatných, aby vám pomohli so svojimi finančnými prostriedkami – základom je prevziať zodpovednosť a jednoducho pokračovať. Rozhodnite o výške, ktorú môžete ľahko investovať bez toho, aby ste sa museli príliš uskromniť. Nastavte priame inkaso vo svojej banke, aby ste na to nemuseli myslieť každý mesiac. Pre začiatok môžete začať s malou investíciou. Ak ste noví investori do podielových fondov a ešte necítite dosť istotu, začnite v malom a postupne zvyšujte sumu v nadchádzajúcich mesiacoch.

Investovanie nie je žiadna veda
Investovanie je to isté, ako naučiť sa jazdiť na bicykli. Akonáhle nájdete rovnováhu, môžete jazdiť takmer všade. Ak sa obávate, že nebudete schopní pochopiť koncepcie financovania, tu je pravidlo, ktoré si treba zapamätať – začať od začiatku. Osvojte si základy, aby ste prekonali zastrašovanie finančného žargónu a pochopili, kde vaše peniaze Robte to, čo vám najlepšie vyhovuje. 
Vytvorte si zvyk
Ak nebudete pravidelne cvičiť, je nepravdepodobné, že dosiahnete svoje ciele v oblasti fitness. Ak sa nestaráte o vašu pokožku, pravdepodobne nebude dokonalá. Podobne, ak neinvestujete pravidelne, nebudete ťažiť z finančných výhod a výnosov. Rovnako ako cvičenie a starostlivosť o pleť, považujte investovanie za pravidelný zvyk.

úspory

Stanovte si životné ciele
Všetci máme ciele – mať štíhle telo, dokonalú pleť, perfektnú dovolenku, dokonalý vzťah a tak ďalej. A plán na dokonalý život. Najlepší spôsob, ako investovať svoje peniaze, je stanoviť si krátke, stredné a dlhodobé ciele – nákup luxusnej tašky; mať dieťa; kúpu vlastného domu.
Základnou myšlienkou je plánovať dopredu, aby ste mohli žiť život, ktorý si zaslúžite a chcete, bez toho, aby ste museli závisieť od niekoho iného. Tip na zapamätanie je vyčleniť tretinu svojho príjmu a investovať na začiatku mesiaca.