Fasádne obklady z hliníka si najčastejšie môžete všimnúť na veľkých moderných budovách, ako sú rôzne obchodné inštitúcie, úradné budovy, obchodné domy, nákupné centrá, veľké firmy, kancelárske priestory, výrobné haly, továrne, ubytovacie zariadenia a ďalšie. Mnoho ľudí však nevie, že fasádu z tohto materiálu si môžete dať vo vašej novostavbe, urobiť aj vy. Hliníkovú fasádu môžete dokonca využiť aj v tom prípade, keď prerábate staršiu budovu a chcete, aby pôsobila novodobejším dojmom. Vrátane čisto hliníkových fasádnych obkladov, môžete často nájsť hliník najmä v spojení s materiálom, ktorým je sklo. Konkrétne sa táto kombinácia hliníka a skla využíva na strechách a stropoch, ako presklenie či na konštruovanie priestorového predelenia. Budovať a inštalovať na stavby sa dajú takéto hliníkové fasády buď s pomocou priečok, stĺpikov, ale taktiež sa dajú namontovať fasádne systémy aj modulové alebo štrukturálne.

materiál hliník

Medzi obrovskú výhodu hliníkových fasádnych systémov jednoznačne patrí odolnosť samotného materiálu, z ktorého sú – hliník. Hliník nepodlieha korózií, má niekoľkoročnú životnosť, je pevný, takže udrží aj ťažké konštrukcie a nie je príliš náročný, čo sa jeho údržby týka. Ďalšie výhody sa týkajú hlavne spojenia hliníkových obkladov a skla, pretože sklo je podobne ako hliník skvelým materiálom, nenáročným na udržiavanie.

hliníkovo sklenená fasáda

Sklo, ktoré sa využíva v takýchto fasádach je bezpečnostné a tým pádom sa nemusíte obávať, že by sa dalo len tak jednoducho rozbiť. Vďaka preskleniu sú potom budovy dostatočne presvetlené a majú dobrú priepustnosť denného svetla. Tým pádom sú stavby aj úspornejšie ohľadom spotreby energií, pretože vďaka priepustnosti sa šetrí elektrina i vykurovacie energie a hliník je zase skvelým izolantom, ktorý neprepúšťa teplo. Za benefit sa určite považuje aj možnosť upravenia vonkajšieho vzhľadu fasádneho systému a jeho prispôsobenie individuálnym požiadavkám klienta.

Similar Posts