Medzi LED svietidlami majú výnimočné postavenie LED reflektory. Tieto intenzívne zdroje svetla s vysokou svietivosťou majú široké možnosti použitia. Svoje miesto majú v priemyselných priestoroch, pri osvetlení parkovísk alebo vonkajších priestoroch obchodných centier. V zime ich majú možnosť často vidieť aj lyžiari pri nočnom lyžovaní na svahoch lyžiarskych stredísk. Niekedy sú využívané aj pri osvetľovaní interiérov, napr. profesionálni fotografi vo svojich ateliéroch využívajú rôzne reflektory pravidelne pri svojej práci.

reflektor

No ale ich uplatnenie v exteriéroch bude určite oveľa častejšie, preto aj tieto zdroje svetla musia byť odolné voči poveternostným vplyvom. Najmä vlhkosť a dážď môže spôsobovať problémy takémuto osvetleniu. No dnes už reflektory určené do exteriérov s ochranou IP 65 zvládajú hravo svoju funkciu aj v tých najnáročnejších poveternostných podmienkach. Konštrukcia reflektorov pozostávajúca najmä z hliníka a tvrdeného skla je určená aj do veľmi náročných podmienok, pričom ani po mnohých rokoch tieto reflektory nestrácajú nič zo svojich vlastností. Ich výhody oproti ich halogénovým predchodcom ani nemusíme pripomínať. Častá výmena drahej halogénovej žiarivky v reflektoroch bola postrachom všetkých prevádzkovateľov týchto intenzívnych zdrojov svetla v minulosti. A to sa už radšej vôbec nezmieňujeme o mnohonásobne vyššej spotrebe elektrickej energie.

osvetlenie parkoviska

No aj dnes si treba dávať pozor pri kúpe LED reflektorov, ktoré nakupujte iba v overených značkových e-shopoch. Takéto LED reflektory Ledprodukt obsahujú kvalitné MCOB čipy značky GENESIS. Vítaný je aj ich tenký elegantný dizajn, takže je možné ich umiestniť aj do ťažko prístupných malých priestorov. Takéto moderné reflektory tak zapadnú do moderného štýlu priestorov, kde ponúkajú svoje kvalitné osvetlenie. Široký výber LED reflektorov s rozdielnymi výkonmi uspokojí svojou početnou širokou ponukou aj najnáročnejších zákazníkov.

Similar Posts