Existuje veľmi veľa žien, ktoré sú inšpiratívne len tým, že sú. Ak si teda myslíte, že nemôžete nič dosiahnuť bez toho, aby ste mali nejakého známeho, tak sa veľmi mýlite. Uvedomte si, že nezáleží na tom, že nemáte nikoho, kto by vám pomohol ľahšie dosiahnuť váš cieľ. Potrebujete vedieť, že sa dá ísť aj od úplnej nuly. A viete čo? Existuje množstvo žien, ktoré z nuly skutočne išlo a aj keď bola cesta ťažká, nakoniec dosiahli, čo chceli. Jedným z takýchto ľudí je aj známa spisovateľka J.K. Rowlingová. Práve ona sa stala inšpiráciou pre mnohé ženy. Nielen preto, že je jedna z najbohatších žien sveta. Ale preto, že si dokázala splniť svoj sen napriek podmienkam, ktoré mala.
vícebarevné malování
Každá žena si môže splniť svoje sny
Nemusíte začínať od detstva publikovať, aby ste boli v tridsiatke niekým, kto sa vypracoval. Nemusí sa vám celý život dariť. Ale keď niečo naozaj chcete, môžete to dosiahnuť. Keď na tom budete skutočne pracovať, sami veľmi dobre uvidíte, o čom to celé vlastne je. A že sa môžete spoľahnúť na to, že budete šťastná. Príbeh Jo Rowlingovej je neuveriteľne známy. Preslávila sa najmä tým, že napísala sériu kníh o čarodejníkovi Harrym Potterovi, no známy je veľmi aj príbeh toho, ako sa to vlastne celé stalo.
divadelní make-up
Čo chcete v živote robiť?
Jo chcela vždy písať, no nikdy nedostala poriadny nápad, aby to mohla uskutočniť. Keď ju prepadla múza a napísala Harryho, ktorého milujú všetky deti, ale aj dospelí po celom svete, neuspela hneď v prvom vydavateľstve. Vlastne ju odmietli hneď v niekoľkých vydavateľstvách, kým konečne uspela. Každý ju len kritizoval, no v konečnom dôsledku sa to napokon podarilo. Harryho písala naozaj veľmi dlho a veľmi dlho sa venovala aj jeho zdokonaľovaniu. No teraz si môže každé jedno vydavateľstvo, ktoré ju odmietlo, akurát tak búchať hlavu o stenu. Takže, čo z toho vyplýva? Buďte silná, nenechajte sa nikým odradiť. Skôr či neskôr sa vaše úsilie určite vyplatí.