Máte vlastný byt, ktorý aj napriek novému a nádhernému nábytku nevyzerá úplne útulne? Pôsobí na vás chladným dojmom a vy by ste to chceli zmeniť? Existuje pár spôsobov akými môžete dosiahnuť, že vaše hniezdočko bude oveľa viac útulné.

rámečky

Fotky ako dekorácia
Každý z nás má určite nejaké tie fotky či už vo fotoalbume alebo vo fotoaparáte či v počítači. Rodina a spomienky spojené s rodinou sú však jedna z tých najcennejší ch vecí a preto je pekné ak máme pred očami niečo čo nám ju pripomína. Fotky v rámikoch môžete položiť kamkoľvek chcete. Budú vám pripomínať ľudí, ktorých máte okolo seba a zároveň budú krásnou dekoráciou.

Kvety
Tie by mali byť súčasťou každej domácnosti. Oživia ju a dodajú jej peknú prírodnú farbu. Môžete ich posadiť do akýchkoľvek kvetináčov, ktoré sa vám páčia a rovnako tak ich môžete uložiť na akékoľvek miesto. Nie je totiž miesto, na ktoré by neboli vhodné. Navyše produkujú kyslík a tak budete mať príjemnejší vzduch v byte.

květina

Vankúše a iné doplnky
Rôzne drobné doplnky pomáhajú vytvoriť pocit domova. Často na to však zabúdame a doplnky ako vankúše či deky považujeme za zbytočnosť, na ktorú iba sadá prach. V skutočnosti však pretvárajú prostredie na komfortnejšie. Uložte si malé vankúše na pohovku v obývačke či na posteľ v spálni a uvidíte, že na vás bude miestnosť pôsobiť útulnejšie. Tiež môžete použiť napríklad aj deky.

Koberce
V dnešnej dobe nájdeme takmer v každej domácnosti odhalené podlahy. Koberce sú dnes preferovanejšie práve v podobe kusových. To sa dá samozrejme tiež krásne využiť. Môžete si koberec skombinovať s nábytkom a umiestniť ho kam chcete. Koberec v človeku môže vyvolať pocit tepla a príjemnosti. Preto je to jednoznačne dobrá voľba ako v miestnosti vytvoriť príjemnejšiu atmosféru.

Sviečky a dekoratívne písmenká?
Každý z nás má určite rád nejakú vôňu, ktorá v ňom vyvoláva príjemné pocity. Čo tak sviečka? Možno zohnať rôzne aromatické sviečky, ktoré keď zapálite, budú svoju vôňu šíriť po celom byte. A pýtate sa ako využiť písmenká? Môžete si vlastnoručne vytvoriť doma alebo kúpiť napríklad drevené. Dajú sa z nich poskladať rozličné slová, ktoré budú určite dekorovať prostredie, na ktoré sa rozhodnete ich uložiť.

polštáře

Ak sa rozhodnete si svoj domov obohatiť o dekorácie, určite dáte za pravdu, že váš byt je pre vás útulnejší a cítite sa v ňom skutočne ako doma. Na návrat domov sa budete tešiť a budete si užívať každú chvíľku strávenú v ňom. Nie nadarmo sa hovorí, že všade je dobre, ale doma najlepšie.