Donovaly sa nachádzajú v samotnom strede Slovenska v blízkosti Banskej Bystrice. Oblasť obklopená nádhernou prírodou, nekonečnými lesmi a obrovskými lúkami s nespočetným množstvom atrakcií, ktoré lákajú turistov malých aj veľkých. V teplejších mesiacoch si prídu na svoje rodiny s detičkami, ktoré od zaujímavých miest nebudú rodičia vedieť odrhnúť a sami sa nimi nechajú uniesť. Na výber máte Habakuky – domčekový rozprávkový svet v štýle ľudovo – fantazijnej architektúry, ktoré sa postarajú zážitok na ktorý sa nezabúda, pre adrenalínových nadšencov je určená bobová dráha, ktorá je v prevádzke nielen v lete, ale aj počas zimných mesiacov. Deti budú nadšené z mestečka detí Donovalkova, kde sa zahrajú do sýtosti – mestečko je vytvorené z 21 domčekov, ktoré sú veľkosťou presne prispôsobené detskému svetu, detičky z neho nebudú chcieť odísť.

Donovaly Habakuky

Kto pozná Donovaly ten vie, že zima je obdobie, ktoré najviac milujú. Lyžiarske zjazdovky, vleky, nádherné miesta nielen na lyžovanie, ale aj snowbordovanie a sánkovanie, skúsiť si môžete aj jazdu na psích záprahoch, ktorá Vám učaruje. Zima Donovalom prospieva, robí z nich nádherné a čarovné miesto, z ktorého sa len veľmi ťažko odchádza a kde sa všetci s láskou vracajú.

Donovaly psie záprahy

Či sa rozhodnete navštíviť ich v lete alebo v zime ako milovník zimných športov, rozhodne nebudete ľutovať. Donovaly ponúkajú prekrásne ubytovania formou výnimočných hotelov alebo súkromných chát v blízkosti všetkých zaujímavých atrakcií a miest, ktoré sa oplatí vidieť. Pri večernom posedení pri chate môžete počuť z lesa zavýjanie vlkov, vidieť nádherné nebo husto posiaté hviezdami a budete cítiť neopísateľné čaro, ktoré si budete bezpochyby užívať.

Ak ste Donovaly doposiaľ nenavštívili, môžete to napraviť a sme si istí, že toto miesto zaradíte do svojho zoznamu najobľúbenejších miest, ktoré budete chcieť vidieť znova a znova.