Mestá

  • Tirana je rozdelená do 11 okresov, väčšina atrakcií je sústredená v strede. Najlepšie hotely sa tiež nachádzajú v centre.
  • Druhé najväčšie mesto v krajine – Durres pri pobreží Jadranského mora. Zo starožitností – rímsky amfiteáter, mešita, kúpele, , fantazijné mozaiky: od roku 627 pnl. Vtedy vládli Korinťania, Rimania, Byzanti, Taliani a Ottomania. Pláže začínajú južne od prístavu, v oblasti Golem, kde sú vidieť najkrajšie západy slnka.
  • Ďalším miestom s nádhernými plážami je Vlora : pobrežie je piesčité, dobre upravené, more je teplo a čisté, vzduch je svieži, plný vône borovicových ihiel. Po odpočinku môžete ísť na Korfu alebo do Talianska  – ste totiž blízko.

albánkso
Podnebie
V Albánsku je mierne stredomorské podnebie s pomerne horúcimi, suchými letami a chladnými, vlhkými zimami. Priemerná júlová teplota na pobreží je +28 … + 32 ° С, január – +8 … + 10 ° С. Vysoké letné teploty na pobreží sú ľahko tolerované v dôsledku neustáleho fúkania stredomorského vánku. Turistická sezóna trvá od mája do septembra.  Na začiatku jari a neskorej jesene prší. V horách Albánska je podnebie oveľa chladnejšie – v zime môže teplota klesnúť na -20 ° C a vo viac ako 1000 m po väčšinu roka poklesne sneh.

most

Zvyky
Do a z Albánska je povolené dovážať ľubovoľné predmety na osobné použitie vrátane šperkov, fotografických a video zariadení. Dovoz miestnej meny je prísne zakázaný, ale bez obmedzenia môžete vziať so sebou zahraničnú. Tabak, alkoholické nápoje a parfumy prechádzajú cez hranice v primeraných množstvách: až 200 cigariet (alebo 50 cigár alebo 250 gramov tabaku), až do 1 litra silného alkoholu, do 2 litrov vína, parfuméria – maximálne 50 ml parfumu alebo 250 ml toaletnej vody. Je zakázané dovážať zbrane a výbušniny, drogy, pornografiu a akékoľvek materiály, ktoré poškodzujú národnú dôstojnosť. Pri vývoze výrobkov z drahých kovov, starožitných mincí a zvitkov, starožitností a umeleckých predmetov musíte predložiť doklad potvrdzujúci nákup. Starožitnosti – dokonca aj kamene z archeologických vykopávok – nemôžu opustiť krajinu.