Šport patrí aktivitám ktoré by ste nemali zanedbávať. A to nie len z dôvodu že prospieva vášmu zdraviu ale v mnohých prípadoch aj zlepšuje váš spoločenský život. V našich končinách snáď niet populárnejší šport ako je futbal. Množstvo ľudí si stále myslí že keď vie kopnúť do lopty bude z neho slávny futbalista. Svoje by vám o tom vedel povedať Marek Hamšík. Jeho futbalová kariéra sa začala písať už v jeho 4 rokoch. Presnejšie v roku 1991 ho jeho otec prihlásil do futbalového klubu Jupie Podlavice. Kde napriek tomu že hrával medzi staršími žiakmi vynikol.

fotal

O tom svedčí aj fakt že už vo svojich 5 rokoch sa stal najlepším hráčom turnaja prípraviek. O jeho kvalitách svedčí aj fakt že na rozdiel od iných super-talentov nezaháľal a rástol ďalej. A to sa mu vyplatilo pretože v roku 2002 mal možnosť nastúpiť na skúšku do Sparty Praha ale nakoniec skončil v Slovane pretože v Prahe nezískali jeho rodičia prácu a tak nebola iná možnosť ako sa rozvíjať ďalej. Nakoniec sa to ukázalo ako správny krok a výsledkom bolo že na turnaji Sedemnástok v Prešove padol do oka manažérovi Brescie Mauricia Michelliho. Na slovenské pomery k jeho raketovej kariéry pomohlo aj to že pravidelne hrával v Slovane za mladších ako aj starších.

stadion

Pričom s oboma sa stal majster Slovenska. Preto jeho prestup do zahraničného klubu nikoho neprekvapil. A stal sa ním nik iný ako Taliansky klub Brescia. Tu treba najme spomenúť že svoj prvý gól zaznamenal 11. januára 2006 v zápase Brescie proti AC Miláno. Každému kto ho sledoval bolo jasné, a bola to iba otázka času kedy  z klubu odíde pretože hráč jeho formátu potreboval aj náležitý klub. A tým sa mal na niekoľko rokov stať nik iný ako slávny futbalový klub SSC Neapol. Kde hneď na konci prvej sezóny ukázal že tam jednoducho patrí. Presnejšie, na konci prvej sezóny sa stal najlepším strelcom.
V SSC Neapol strávil od roku 2008 neskutočných 11 rokov kde sa stal skutočnou legendou klubu, ako aj hráčom svetového formátu. O čom svedčí aj fakt že v počte gólov za klub sa dostal pred Maradonu. No tak ako každý aj to mal pocit že sa musí posunúť ďalej a tak v roku 2019 podpísal zmluvu s Čínskym klubom Dalian Yifang kde momentálne pôsobí.