Dôkladne si vyberte editor

Je to jedným z najdôležitejších aspektov pri vytváraní stránky. Jednou z možností je bezplatný editor – napríklad weebly.com. Ako to už býva – dostanete to, čo si (ne)zaplatíte. Za približne 8 dolárov mesačne (náklady na pripojenie URL adresy) je stránka wix.com ivateľsky priateľská a jednoduchá. Mať vlastnú doménu je profesionálnejšie, takže tých pár drobných stojí za to.

pracovní plocha.jpg

Pozor na farby

Webová stránka by mala byť vždy jedinečná, veď nikto nechce, aby sa jeho web stratil v mori ostatných. Ale je rozdiel jedinečný a prehnane gýčový. Občasné zafarbenie nie je zlé, ale netreba to preháňať. Je potrebné nájsť nezvyčajnú kombináciu, ktorá by bola nápadná a zábavná, nie však prehnaná. Pred zvolením správneho mixu farieb je potrebné spýtať sa samého seba, čo už je cez čiaru. Jasné či neónové farby nie sú zlé, avšak musia zapadnúť do zvyšku stránky.

Pozadie je naozaj pozadím

Ďalšou chybou môže byť nevhodný výber pozadia, ktorý môže rozptýliť potencionálneho zákazníka od dôležitých a podstatných prvkov stránky. Text a obrázky by mali predbiehať dizajn či farbu pozadia. To však neznamená, že má byť nudný, ale má upozorniť na ohniská stránky a nie maskovať ich. Text a obrázky by nemali byť farebne blízke farbe alebo odtieni pozadia. Dávajte pozor, pokiaľ je pozadím obrázok, ktorý ma tmavšie a svetlejšie miesta, môže to spôsobiť problémy s výberom farby textu – niekde vynikne, inde sa stratí. Musíte nájsť spôsob, ako to celé správne zosynchronizovať.

psaní na počítač.jpg

Obrázky sú plus

Ku spojeniu s divákmi dopomáhajú aj obrázky – či už vás (ako autora blogu) či obrázky výrobku, ktorý ponúkate a podobne. Stránku to robí osobnejšou a prívetivejšou. Ak sa so zákazníkom dostanete do osobnejšieho vzťahu, je oveľa pravdepodobnejšie, že zákazník prejaví záujem o daný tovar.

Správne meno

Pri výbere názvu stránky hľadajte niečo, čo súvisí s vaším podnikaním či hobby, ale je zároveňaj chytľavé. Myslite na to, že menej je niekedy viac, skúste byť jasný a stručný.