DVD už dávno vyšlo z módy a ak si chcete pozrieť dobrý film alebo obľúbený seriál, s väčšou pravdepodobnosťou ho vyhľadáte na internete. Nie všetci však túžime po Netflixe. Možno vám nevyhovuje cena, možno neposkytuje to čo hľadáte alebo možno len pátrate po ďalších možnostiach. V každom prípade sa nemusíte obávať, pretože zatiaľ čo kráľom týchto spoločností je práve Netflix, existuje niekoľko iných, rovnako dobrých poskytovateľov streamovacích služieb, ktoré fungujú aj na Slovensku.video netflix.jpg

  1. HBO GO

Azda druhá najväčšia spoločnosť takéhoto druhu. Patrí televíznej stanici HBO. Ponúka ako seriály, tak aj širokú ponuku známych aj menej známych filmov a filmových trhákov. Prvý mesiac máte zadarmo. V oblasti vlastnej produkcie je jednoznačne top – z celkovej ponuky ju tvorí takmer 40%. Prístupná je pre všetky krajiny sveta a má aj slovenskú verziu. Všetky tituly nájdete buď priamo v češtine, alebo s českými titulkami. Kvalita je dobrá, ale nie najlepšia. Sledovať môžete prakticky na akomkoľvek zariadení.

  1. Amazon Prime Video

V konečnom dôsledku najlacnejšia cesta. Cena sa po pol roku užívania síce zvýši, ale aj tak je stále najnižšia. Zadarmo máte prvý týždeň. Kvalita je lepšia než HBO GO. Čo sa týka obsahu je však na tom horšie. V porovnaní s inými službami ich má pomerne málo, a to aj filmov, aj seriálov. Pokiaľ však nepatríte medzi filmových fajnšmekrov, nemal by to byť problém. V takom prípade však môže byť problémom jazyk, pretože všetky tituly sú v anglickom jazyku, prípadne s anglickými titulkami.
ovladač.jpg

  1. Crunchyroll

Niektorý (hlavne z tej mladšej generácie) na nich vyrástli, iný o nich možno ešte ani nepočuli. Hovoríme o animovaných, tzv. anime seriáloch a filmoch. Nájdete ich na kope stránok, toto je však jedna z naozaj mála na ktorej sú legálne. Na Netflixe a Amazone ich nájdete len zopár, na HBO GO vôbec. Dva týždne môžete pozerať zadarmo. Obsahuje všetky dostupné časti starších aj novších seriálov, niekoľko hodín po ich odvysielaní. Opäť ale ide len o anglický jazyk, či anglické titulky.

Takýchto spoločností je oveľa viac, avšak nanešťastie, iba tieto sú dostupné u nás. Nie je ich veľa, ale pokrývajú širokú škálu preferencií, a tak by nemalo byť problémom vybrať si a užívať si filmové večery a seriálové maratóny.