Denne sa dostávame do zaujímavých situácií, alebo aspoň sme svedkom toho, ako ženy a muži spolu zápasia v názore na módu. Otázka, čo sa nosí a čo už nie, je pre jednu stranu úplne jasná, pre tú druhú však tiež. A tak vznikajú niekedy veľmi komické situácie, inokedy vážne nezhody až hádky.

muž

„Miláčik, toto tričko by si už mohol naozaj vyhodiť!“

Nuž, to je veľmi častý názor ženského pohlavia a začína sa tým zdĺhavý proces vysvetľovania, prečo je to tričko ešte stále na zozname aktívnej zásoby mužského šatníka. Ono je tak pohodlné, mám ho už niekoľko rokov, veľmi som si na to tričko zvykol…Mohli by sme pokračovať. Ale nemusíme. Vieme ako to skončí. Teda ako skončí to tričko. V koši. Ale záhada nad záhady, na druhý deň má muž to tričko opäť v skrini. Tento boj sa férovo nikdy neskončí, pretože začne tichá vojna kto z koho a vyhrá ten prefíkanejší a vytrvalejší.

„Správny chlap má smrdieť aj na fotke!“

Tak toto je už extrémne vyjadrenie. Avšak stále sme svedkami aj reálnej podoby tohto vyjadrenia. Žiaľ. Ako často si podobnými múdrosťami našich predkov ospravedlňujeme našu lenivosť a neschopnosť prispôsobiť sa niečomu novému!

obuv

Aha, Cukríček

Táto prezývka však nepochádza z dielne muža. Pochádza zo ženskej strany a označuje kategóriu chlapcov, či chlapov, ktorí to trochu preháňajú a o svoj vzhľad dbajú poctivejšie ako niektoré dievčatá a ženy. Často ich sprevádza výrazná vôňa, prílišné nóbl správanie a nekonečne rôznorodý šatník.

Tí správni muži

Nakoniec však medzi chlapmi nájdeme aj túto kategóriu. A s veľkým výdychom úľavy musíme skonštatovať, že naberá na rozmeroch.
Muži, ktorí o seba dbajú primeraným a módnym spôsobom už nie sú vyhľadateľní len lupou. Stále síce platí, že muža nerobí mužom jeho oblek. Ale správny imidž a štýl sú veľkou podporou jeho vystupovania. A toho si musí byť vedomý každý správny muž.