Povedzme, že máte jasno v tom, ako majú dvere vyzerať. Okrem toho, je však potrebné nezabudnúť aj na správne rozmery a iné drobnosti.

Izba so sklenenými dvermi vedúcimi do zimnej záhrady.jpg

Myslite dopredu

Prvou a veľmi zásadnou vecou je, aký rozmer dverí chcete používať. V prípade novostavieb, na to treba myslieť naozaj dopredu. Bolo by totiž viac než nelogické, najprv postaviť priečky s otvormi na dvere a až neskôr zistiť, že ich chcete mať o čosi väčšie. Myslite najmä na to, že šírka dverí rozhoduje o tom, čo cez ne do jednotlivých miestností v dome budete schopní preniesť. Logika jednoducho nepustí a cez osemdesiat centimetrové dvere, meter široký stôl, alebo práčku, neprenesiete.
Ak váš dom už stojí a vy chcete iba vymeniť svoje staré dvere za nové, nie je nemožné ich zväčšiť. Bude to pre vás predstavovať samozrejme o čosi viac práce, no v niektorých prípadoch sa to naozaj oplatí. V tomto prípade si taktiež dopredu premyslite, ako budete nové dvere osádzať. Dnes existuje totiž mnoho druhov zárubní. S niektorými sa pracuje jednoduchšie, iné zas na montáž potrebujú o čosi viac času.

Dve ženy, ktoré sa pozerajú na dom vo výstavbe.jpg

Pri dverách jednoducho platí, že čím väčšie, tým praktickejšie. S dostatočne veľkým „otvorom“ v stene, nebudete obmedzení pri prenášaní nábytku a iných vecí vo vašej domácnosti. Veľmi dobrým a zároveň praktickým i estetickým riešením sú sklenené posuvné dvere http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/. Pri och otvorení žiadnym spôsobom nezasahujú do priestoru a navyše ich môžete mať aj v XXL rozmeroch. Posuvné dvere majú ešte jednu výhodu. Ak sa ich rozhodnete ukotviť pomocou závesného posuvného systému, vyhnete sa zbytočným stavebným prácam. Koľajnička sa iba namontuje na stenu, do nej sa upevnia tabule skla a máte hotovo. Sklenené dvere môžete mať samozrejme aj v klasických rozmeroch. Ak sa ich rozhodnete umiestniť do otvoru, kde ste pred tým mali tie klasické, pouvažujte nad puzdrovou zárubňou, kedy dvere pri otvorení doslova zájdu do vnútra steny.