Už toľkokrát som o tom premýšľala. A stále o tom musím premýšľať, ako niektorí ľudia posudzujú len na základe vzhľadu a toho, či sa im ten daný človek páči alebo nie. V našej spoločnosti je to totiž nastavené tak, že skoro všetci sa riadia podľa akýchsi trendov a kto nie, tí sú terčom posmechu. A to je celkom dosť zle. Úprimne si myslím, že na nejakých trendoch vôbec nezáleží. Čo kto nosí a aké oblečenie je každého vec. A ostatní by to mali rešpektovať. Prečo je to teda na svete presne obrátene? Sama na to nedokážem odpovedať a je to pre mňa záhada. To isté ľudí, ktorí majú nejakú chorobu.

x

Tiež sú bohužiaľ terčom posmechu a pritom za svoj vzhľad vlastne ani nemôžu. Poznám napríklad jednu ženu, ktorá má takú vzácnu chorobu s deformáciou tváre. A to by ste neverili, koľko ľudí je schopných ju urážať úplne bez dôvodu, len preto, že vyzerá trochu inak. V skutočnosti ale zistíte, že akonáhle sa niekto posmieva niekomu inému, je to iba odraz jeho samého. Ten človek, čo uráža, má v sebe mindráky a problémy, ktoré ventiluje ďalej a ďalej. Ja to popravde veľmi nechápem, pretože urážať niekoho je úbohé. Čo niekomu dáva právo tých ostatných urážať? No to je rečnícka otázka, na ktorú nepoznám absolútne odpoveď. 

s

Niektorí ľudia si jednoducho nevidia do pusy a nechápu, že niečo je už za hranicami úplne všetkého. Ako by bolo tým druhým, keby sa smiali oni im? Asi by im to tiež nebolo príjemné. Našťastie väčšina ľudí si z urážok ostatných nič nerobí. Ale sú aj takí, ktorí z toho majú aj stres a potom problémy na celý život. A tým posmievačkám vôbec nevadí, že im toto spôsobujú. Ale raz možno pochopia, že urážky nie sú vôbec pekné. A verte tomu, že čo človek vysiela (pozitívnu alebo negatívnu energiu), všetko sa mu to raz vráti. Každý má právo nosiť čo chce a vyzerať ako chce. Nemyslíte si?

Similar Posts