Spoločnosť Spotify zrejme nemusíme nejako špeciálne predstavovať, mnoho z nás využíva služby tejto spoločnosti. Pre tých, čo by však nevedeli, Spotify AB je švédska spoločnosť, ktorá poskytuje službu Spotify, ktorá slúži na sťahovanie hudba. Aktuálne je najvýznamnejšou spoločnosťou v tomto sektore, pričom predbehla napríklad aj službu Apple Music od známej firmy Apple. Základné funkcie služby Spotify sú bezplatné, pričom voliteľné funkcie sú spoplatnené. Spotify má teda okolo 60 miliónov zákazníkov, ktorý využívajú jej spoplatnené funkcie. Služba Spotify je rozšírená po skoro celom svete a tým pádom aj zisky tejto spoločnosti stále narastajú.

mobil

Spotify tohto roku vstupuje na americkú, newyorskú burzu, čiže akcie tejto spoločnosti budú voľne obchodovateľné. Je to najočakávanejší vstup na burzu v rámci tohto roku. Cena akcií Spotify sa odhaduje vo výške okolo 100 USD, čo tiež značí silné postavenie tejto firmy na trhu. Ten kto sa zaujíma o financie a obchodovanie na burze vie, že je to skvelá príležitosť na kúpu týchto akcií, nakoľko sa očakáva, že sa bude dať zarobiť na akciách Spotify okolo 10 %. Toto číslo sa však môže aj zvýšiť, nakoľko v minulosti, keď sa jednalo o vstup technologických firiem na burzu, priemerné zhodnotenie pri kúpe akcií bolo až 25 %. Nechajme sa však prekvapiť a uvidíme čo sa bude diať po 3. apríli, čo je predpokladaný dátum, kedy Spotify má vstúpiť na burzu.

bitcon

Zaujímavosťou je, že spoločnosť Spotify nepreferuje klasický postup vstupu na burzu cez investičnú banku, naproti tomu preferuje priamu metódu. Zatiaľ nie je presne isté, prečo Spotify zvolilo tento postup, je však možné, že je to kvôli vyhnutiu sa poplatkom, ktoré by musela zaplatiť investičnej banke. Avšak podľa finančných analytikov je veľký predpoklad, že ju budú v rovnakom postupe nasledovať aj ďalšie veľké, pomerne nové spoločnosti.