V skutočnosti nižšie praktické rady úspešných osobností sú v mnohých ohľadoch jednoducho najlepšie, najdôležitejšie a netriviálne.  Možno sa nájdete v niektorých z nich.

analýza

Maya Angelou: „Choď svojou vlastnou cestou“

Vo svojej knihe „Najlepšie tipy som dostal“, Cathy Curick cituje spisovateľka, tanečnice, herečka a speváčka Maya Angelou: „Babička, Anna Henderson mi dala radu, ktorú môžem použiť po dobu 65 rokov.“ Takúto radu ste určite počuli aj vy, niečo na nej teda bude. Veď predsa každý chce ísť vlastnou cestou a byť jedinečný a originálny. No bohužiaľ nie vždy sa to podarí.

Arianna Huffington: „Nerozprávajte sa“

V minulom roku na LinkedIn šéfredaktor The Huffington hovorí o tom, že v dnešnej dobe mladí ľudia v honbe za svojim snom pracujú až do poslednej kvapky potu. „Toto je úplný nezmysel,“ napísala. V priebehu posledných rokov sme sa dostali pod vplyv tohto chybného názoru, že tvrdá práca je povinnou platbou na dosiahnutie úspechu.

Hermiona cesta: „Začnite svoj vlastný podnik“

Nikdy nebude lepší čas začať podnikanie ako teraz povedzte si a možno aj niečo dosiahnete.  Máte k dispozícii veľké množstvo nástrojov, stačí začať, a ak zlyháte, vždy sa môžete vrátiť k bežnej práci, zatiaľ čo ale získate neoceniteľné skúsenosti.
 
Sally Setta: „Nikdy sa nestarajte a nikdy neobedujte sami“

Je veľmi dôležité chodiť medzi ľudí počas obeda, pretože obed je najlepšou príležitosťou na vytváranie obchodných kontaktov. Zdieľanie jedálenského stola s niekým iným prináša dvojitý prínos: najprv dostanete informácie, ktoré vám pomôžu pozrieť sa na vašu prácu inak a na druhej strane, vaš spoločník si Vás bude pamätať.
Diane von Furstenberg: „Buďte realistickí“

průzkum
 
Dobre viete, že kľúčom k úspechu je predsa dôvera v samých seba. Aby ste si vytvorili vzťah sami so sebou, mali by ste byť nároční na seba a neveriť v ilúzie.“