Burgenland
 
Najvýchodnejšia časť krajiny, Burgenland, hraničí s Maďarskom a bola jeho súčasťou až do prvej svetovej vojny, keď sa stala súčasťou Rakúska. Ako taký existuje iný pocit a pohľad na jeho mestá a dediny. Rregión je veľmi obľúbenou destináciou s miestnymi obyvateľmi aj turistami kvôli všetkým úžasným scenériám a rozmanitej škále zaujímavých miest.Burg Gossing.jpg
 
Napríklad nádherné jazero Neusiedel je veľmi malebné a najväčšie rakúske jazero má nielen očarujúce mestečká ako Rust a Neusiedel Am See, ktoré si môžete vyskúšať, ale ponúka aj fantastické pozorovanie vtákov a množstvo zábavných vodných športov. Okrem toho tu nájdete aj množstvo prekrásnych vinárstiev a vyhliadkových viníc, ktoré môžete navštíviť v okolí.
 
Pri cestovaní po regióne nevyhnutne narazíte na niektoré impozantné hrady (Burgenland znamená „krajina hradov“), ktoré sú ukryté v prekrásnej krajine tohto regiónu, a Burg Lockenhaus a Burg Gussing sú iba dva z najúžasnejších hradov.
 
Na doplnenie zoznamu zaujímavostí Burgenlandu nemôže byť žiadna návšteva regiónu úplná bez zastavenia jedným z mnohých horúcich prameňov. Tieto termálne kúpele vznikajú v dôsledku sopečnej činnosti v oblasti a najobľúbenejšími kúpeľnými mestami sú Stegersbach a Lutzmannsburg.
 

Viedeň

 

Keďže bola domovom habsburského rodu a celého radu cisárov, nemala by sa preto diviť, že Viedeň je vizuálne ohromujúcim mestom, s množstvom palácov, múzeí a elegantných parkov, ktoré si návštevníci môžu užiť.

 Jazero Nuesiedel.jpg

Popri pôsobivom spektre historických pamiatok a kultúrnych pamiatok sa hlavné mesto Rakúska pýši takmer bezkonkurenčnou umeleckou a kultúrnou scénou, keďže v jeho galériách a múzeách nájdete obrovské zbierky umeleckých diel, zatiaľ čo brilantné opery, balety a predstavenia klasickej hudby sa každý večer konajú vo viedenskom námestí. Mesto tak pôsobí ako politické, kultúrne a ekonomické srdce Rakúska a je zďaleka najväčším mestom v krajine.

Similar Posts