Vyčistite všetok neporiadok
Zbavte sa všetkého, čo nemáte radi vo svojom dome. Odstránenie neporiadku je časovo a energeticky náročný proces, ktorý na vás bude pôsobiť ako terapia, a zároveň vám pomôže zbaviť sa zaťaženia. Neprekročte tento krok, je to nevyhnutné pre vytvorenie harmonickej feng shui energie domu.

interiér

Zabezpečte domovu dobrý vzduch a svetlo
Vzduch a svetlo sú dva prvky, ktoré sú nevyhnutné pre dobrú energiu feng shui (tzv. Chi) vo vašom dome. Otvárajte okná často, rozmiestnite po vašom byte rastlinky alebo použite čističku vzduchu. Umožnite priniesť čo najviac prirodzeného svetla do vášho domova.

Definujte energetickú mapu Bagua
Definujte energetickú mapu Bagua alebo feng shui vášho domu. Akonáhle definujete Bagua, budete vedieť, ktoré oblasti vášho domova sú spojené s konkrétnymi oblasťami vášho života. Napríklad v tradičnom feng shui je juhovýchodná feng shui oblasť vášho domova spojená s tokom peňažnej energie vo vašom živote.

Pochopte základom piatich prvkov Feng Shui
Použite päť prvkov feng shui – drevo, oheň, zem, kov a vodu – vytvorte rovnováhu a energiu vo všetkých oblastiach vášho domova. Napríklad, ak pracujete na prilákaní väčšej prosperity, môžete uviesť feng shui prvky dreva a vody v juhovýchodnej časti vášho domu. Ak potrebujete zlepšiť svoje zdravie, môžete umiestniť svieže rastliny (predstavujúce drevený feng shui element) alebo kúsky dreveného nábytku vo východnej časti vášho domu.

zen

Dávajte si pozor na kvalitu energie
Vždy pamätajte na energiu vo svojom dome a na to, ako ovplyvňuje vaše pohodlie. Zvykne sa venovať pozornosť tzv. „Trojitej“ feng shui, ktorá je hlboko spojená s vašim zdravím: vašou spálňou, kúpeľňou a kuchyňou. Nič nie je statické vo svete energie, takže musíte mať na pamäti ich stav a účinky. Objavte a podporujte správnu energiu, aby ste udržali svoj dom zdravý a šťastný.