Síce je rok 2019 za nami ešte len z prvej štvrtiny, tak ani sa nenazdáme a je tu začiatok nového desaťročia, ktoré odštartuje toľko očakávaný rok 2020. Ten bude zaujímavý najmä z technologického hľadiska. V súčasnosti majú fanúšikovia moderných technológií pre veľmi blízku budúcnosť najmä dve otázky:

mobil

  • Kto víťazí v celosvetovom závode, aby ponúkal superrýchlu 5G, čo je otázkou, ktorá sa dotkne nás všetkých.
  • Na druhej strane je o málinko menej dôležitá, no pre fanúšikov videohier životná otázka, aké parametre a možnosti nám prinesie očakávaná konzola Sony Playstation 5.

Na obe otázky dostaneme odpoveď v podobe reálneho vzniku a ich zavedenia do praxe už o malú chvíľu. Zatiaľ sa môžeme držať iba dostupných informácií a teórií.
My sa konkrétne v tomto článku zameriame na odpovede na druhú otázku, nakoľko disponujeme čerstvými a zaujímavými informáciami, o ktoré sa jednoducho musíme podeliť. Pozrime sa tak spoločne na dostupné novinky týkajúce sa hernej konzoly Sony Playstation 5.

A začneme pekne zostra, informáciou o silnom hardvéri, aký bude v skratke dôvodom, vďaka ktorému budeme svedkami nových hier s revolučnou grafikou. Vlastne je známe, že vývojári museli posledné roky prispôsobovať hry do podoby, aby ich utiahla PS4, max. PS4 Pro. Ale nové vnútorné vybavenie konzoly im otvorí dvere širších rozmerov. Pre fanúšikov sa zasa otvoria dvere nových, doposiaľ nepoznaných zážitkov.

ps4

Základom nového hardvéru bude procesorová jednotka AMD Ryzen tretej generácie s ôsmimi jadrami. Grafickej stránke výrazne napomôže karta Radeon Navi, ktorej esom v rukáve bude podpora technológie Ray Tracing schopnej spracovávať svetlo objektov v reálnom čase pri zobrazení 3D. Takisto musíme zmieniť podporu revolučného rozlíšenia 8K, ktoré má byť v prípade PS5 realitou. Inováciou bude takisto skvelý zvukový zážitok vďaka 3D audiu.

  • PS5 bude tak, ako jej predchodkyne disponovať otvorom na vloženie fyzických kópií hier, no samozrejme aj službou zakúpenia hier online.